Korki naturalne lite 38x24mm do wina, klasa EXTRA

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 18,00 zł 18.00
Cena netto: 14,63 zł
ilość szt.
Zyskujesz 10 pkt [?]
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane

Opis

Zalety

  • naturalna forma korka - zatyczka z litej kory
  • bardzo wysoka szczelność
  • wytrzymałość mechaniczna
  • estetyczny wygląd
  • do długotrwałego składowania win
  • wysoka jakość wykonania
  • powłoka odkażana i silikonowana (ułatwia wsadzanie i wyjmowanie zatyczki)

Idealny do

zamknięcia automatycznego lub ręcznego z wykorzystaniem korkownicy do butelek szklanych lub ceramicznych

Opis

Zatyczki z korka naturalnego są doskonałym uszczelnieniem w szklanych pojemnikach. Tego rodzaju zamknięcie, jeśli stosowane jest przez dłuższy okres czasu, sprzyja dojrzewaniu wina i pozwala na jego szlachetne starzenie się w trakcie licznych chemicznych i fizycznych procesów, jakie zachodzą między składnikami wina.
Stopniowe dojrzewanie wina w butelce przebiega w środowisku o niskiej zawartości tlenu, ale jednocześnie na tyle właściwej, aby wino mogło prawidłowo dojrzewać. Jak dotąd, tylko zatyczki z korka naturalnego pozwalają zapewnić właściwą równowagę polegającą na prawidłowym dojrzewaniu wina i rozwijaniu się "bukietu" wysoko cenionego przez konsumentów. Na "bukiet" składa się mieszanka przyjemnych zapachów, które wytwarzane są w czasie procesu dojrzewania wina butelkowego. Jest to wartościowy element, który zależy od naturalnej jakości wina i warunków, w jakich ono dojrzewa.
Szczelność, jaką daje zatyczka korkowa jest tą właściwością, która jest niezbędna dla okresu dojrzewania jak również dla szybkiego spożywania wina. Dzięki naturalnemu korkowi zachowana zostaje trwałość wina bez naruszania istniejącej harmonii między jego składnikami. Dzięki komórkowej budowie korka, jego ściśliwości i elastyczności, zapewniona jest trwałość wina, niezależnie od jego rodzaju. Ponadto, korek jest jedynym materiałem zdolnym dopasować się prawidłowo do wewnętrznych nieregularności szyjki butelkowej. Gwarantuje tym samym doskonałe zamknięcie butelki podczas jej przechowywania, niezależnie od rozszerzania lub kurczenia się szkła, spowodowanego zmianami temperatury.
Możemy oczekiwać, iż doskonała szczelność będzie utrzymana przez dziesiątki lat. Ten okres może być dłuższy, jeśli zatyczka korkowa jest wysokiej jakości, zaś wino składowane jest w idealnych warunkach (odpowiednia temperatura, ciśnienie i wilgotność, minimalne zmiany temperatury w każdej porze roku). Dla konsumenta wina, zatyczka z korka naturalnego jest postrzegana jako znak jakości i istotny element rytuału otwierania i zamykania butelki wina, co przyczynia się znacznie do pozytywnej oceny i właściwego rozróżnienia.

Dłuższe korki do butelek stosuje się zwykle do win o dłuższym okresie leżakowania. Jednakże należy wspomnieć, iż szczelność korków do wina w dłuższym okresie czasowym bardziej zależy od średnicy niż długości.
Idealnym jest użycie korka, którego średnica przekracza o 6mm wewnętrzną średnicę szyjki butelki. Jednocześnie należy uważać, aby przy wkładaniu korka do butelki jego średnica nie uległa zmniejszeniu większemu niż 1/3 pierwotnej wielkości, w przeciwnym wypadku może ulec uszkodzeniu struktura komórkowa korka.

Zatyczki walcowe stosowane przede wszystkim do zatykania butelek, gdzie wymagane jest użycie korkownicy. Zastosowanie korka walcowego pozwala dopasować się prawidłowo do wewnętrznych nieregularności szyjki butelkowej, co w konsekwencji gwarantuje doskonałe zamknięcie podczas przechowywania win.

Dane techniczne

Rodzaj korek naturalny - lity
Klasa EXTRA
Wysokość 38mm
Średnica 24mm
Pasuje do otworu butelki 18-20mm (korkownica), inne 20-22mm (zamykanie ręczne)
Tolerancja wysokości ± 0,2mm
Tolerancja średnicy ± 0,2mm
Powierzchnia odkażana tak
Powierzchnia silikonowana tak
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl